image

News

Fotorelacja z łowiska Trzciana koło Dukli cz. 8

Trzciana i dzikie łowiska

W sezonie 2012 żwirownia w Trzcianie, wyrasta wielkimi krokami na nasze drugie obok ZEK-u, sztandarowe łowisko. Ta pięknie położona, pośród lasów, niewielka żwirownia (około 4,5 hektara) to istny raj dla zwolenników wędkarstwa karpiowo-amurowego. Z oczywistych względów nie jest to woda na miarę Rainbow we Francji ale na naszym ubogim, mięsem stojącym, wędkarskim Podkarpaciu, śmiało można nazwać ten akwen, wędkarskim diamentem. Często oglądając, zarówno zachodnie, jak i krajowe produkcje filmowe, dotyczace wędkarstwa karpiowego, śmiałem sie z ironią, sam do siebie, że takie cuda to zdarzają się chyba, tylko w bardziej cywilizowanych wędkarsko krajach, w najlepszym razie w innych województwach Polski. Okazuje się, że byłem w błędzie.

Więcej…

Fotorelacja z łowiska Trzciana koło Dukli cz. 7

Kolejna nasza wizyta w Trzcianie

Więcej…

ZEK - fotorelacja (2)

Nocny amur

Z powodu licznych obowiązków, głównie zawodowych, jeździłem w tym sezonie wędkarskim, dużo mniej na ryby niż w poprzednich latach.

Nie było to spowodowane tym, że nie miałem czasu, czy środków na wypady ale bardziej tym, że nie lubię siedzieć nad woda gdy coś innego, niż "spławik" zajmuje moje myśli.Na szczęście tematy pozawedkarskie trochę się unormowały, więc ostatnie weekend-y, mogłem bez stresu poświęcić na łowieniu ryb.
W piątek około czternastej wyjechałem z Rzeszowa i dwie godziny później, miałem już zarzucone karpiówki. Pisze karpiówki ale w przypadku ZEK-u, to są to zazwyczaj amurówki, ponieważ większe karpie udaje sie tu lowić niezmiernie rzadko.

Więcej…

Strona 8 z 10

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>